Porto Montenegro

Nejen z toho důvodu, že jeden z námi prodaných Chris Craftů bude českému klientovi dodán do Černé hory, konkrétně do Porto Montenegro, avšak hlavně kvůli lákavosti zdejšího developerského projektu si myslíme, že si tento přístav zaslouží vaši pozornost.

Černá hora je již delší dobu objevována majiteli velkých jachet, kteří se zde „ukrývají“ před nenasytným chorvatským daňovým systémem a podnikají odsud své charterové plavby. Bez nutnosti platit DPH stačí v Černé hoře nalodit posádku a hurá s ní do chorvatských vod, a to bez jakýchkoli omezení. Nicméně když odhlédneme od tohoto byznysu a sklouzneme zase na zem mezi běžné uživatele privátních lodí, i jimi je tato lokalita nyní často brána do úvahy. A jaký pro to mají důvod, říkáte si? Vždyť pobřeží není tak členité jako v Chorvatsku a dostat se do Černé hory také není nejjednodušší. Odpověď je prostá. Černá hora nespadá do EU a lodě nejsou a jen tak nebudou zatížené nutností platit DPH, navíc přístav Porto Montenegro zahrnuje velký rezidenční projekt s luxusními obytnými jednotkami a kompletní infrastrukturou. Černá hora a investice do tamních projektů jsou zatím velmi dobrým krokem, a tak koupě luxusního bydlení v přístavu a k tomu přiměřené lodě (8–15 metrů) se může stát pro mnohé vhodným řešením.

Ceny apartmánů se pohybují od 332 000 eur (66 m2, 2+kk), přes 862 000 eur (131 m2, 3+kk) do zhruba 2 147 000 eur (239 m2, 5+kk). Každý z bytů má samozřejmě balkón nebo terasu.

Co se týče přístavu, ten je z velké části hotov, avšak ještě se očekává jeho rozšíření. V nabídce jsou kotevní místa pro lodě od 12 do 100 metrů. Například roční kotvení pro loď o délce 15 m vyjde na 8450 eur, avšak dlouhodobý pronájem na 15 let vyjde na 375 820–410 780 eur (na 30 let 704 663–770 213 eur). Pokud chcete vědět více o tomto zajímavém projektu, navštivte nás v showroomu v Prague Marině, kde máme podrobnější informace, tištěné materiály a ceníky. www.portomontenegro.com

Galerie fotografií

Newsletter Radek Mašín       Registrace | Zrušit zasílání