Chris Craft

Jarní výstava „Lodě na vodě“ ukázala, že lodě Chris Craft mají na českém trhu místo a stejně tak si své klienty našly první dřevěné repliky Chris Craftu s označením Retro Line. Máme ve výrobě další dva tipy a jde o opravdovou lahůdku – model Chris Craft Capri 23 z roku 1955.

Loděnice Chris Craft přichází pro příští rok hned se dvěma novinkami, kterými jsou Corsair 32 a Launch 32. Obě lodě vycházejí z oblíbené „osmadvacítky“, jež byla jen prodloužena a její bok se zvedl o zhruba 10 cm. Další novou lodí, která se s modelem 32 představí na výstavě v Miami, bude zcela přepracovaný Corsair 36. Změní se celý kokpit, přibude elektricky ovládané bimini, nová bude i přístrojovka. Interiér se výrazně zkvalitní. Evropská verze bude vybavena velkým opalovacím prostorem na zádi. Jak model 32, tak i nový Corsair 36 si již našly své české majitele, což loděnice i my považujeme za velkou čest pro značku Chris Craft.

Zpět však ke stavbě dřevěné lodě Capri 23. Nyní se začíná stavět paluba na dokončený trup se šikmo sklopenou zádí. Oproti lodi vystavené v našem showroomu (model 1942) zaujme Chris Craft Capri 23 (model 1955) modernější přídí, jež dravěji ustupuje směrem pod loď, a rovněž hydrodynamika trupu se výrazně změnila ve prospěch jízdních vlastností. Začátkem ledna dojde k instalaci motoru, kterým bude osmiválec do „V“ od MerCruiseru, jehož sílu 300 hp bude přenášet hřídel zakončená třílistým propelerem. Testovací plavby se plánují na jarní měsíce.

Galerie fotografií

Newsletter Radek Mašín       Registrace | Zrušit zasílání